Veterán klub Litomyšl
CZ EN
Veterán klub Litomyšl, z.s.
Vodní valy 1189
Litomyšl 570 01

IČO: 01390317
E-mail: veteranklublitomysl@email.cz

O nás

Veterán klub Litomyšl

Jsme zapsaný spolek řádně registrovaný Krajským soudem v Hradci Králové, dříve jako občanské sdružení. Před oficiálním vznikem jsme byli již několik let veřejně činní. Zajímáme se o obecnou historii motorismu, vývoj automobilového a motocyklového průmyslu, historii motorismu na Litomyšlsku.

Jezdíme na srazy veteránů, spanilé jízdy i výstavy. Pořádáme akce zaměřené na historii motorismu; vyjížďky historických vozidel, soutěže elegance, výstavy, ale i dobové plesy. Na naše akce se oblékáme do dobových kostýmů a snažíme se veřejnosti ukázat dřívější zvyky, řemesla i módu.

Spolupracujeme s ostatními kluby.

Díky členství v Českém klubu historických vozidel a jeho přostřednictvím i členství ve Federaci klubů historických vozidel nám byla schválena Klubová testovací komise historických vozidel, prostřednictvím níž můžeme testovat historická vozidla na jejich historickou původnost (vhodné pro 1/12 základní výše povinného ručení, odpuštění ekopoplatku při registraci vozidla, k výjimce ze zákazu vjezdu do nízkoemisní zóny a nově i k zápisu historické původnosti do technického průkazu vozidla pro uplatnění jistých úlev při STK).

Na konci roku 2016 vstoupil Veterán klub Litomyšl do spolku Made in Litomyšl, který sdružuje organizace a firmy v Litomyšli pro vzájemnou spolupráci.