Veterán klub Litomyšl
CZ EN
Veterán klub Litomyšl, z.s.
Vodní valy 1189
Litomyšl 570 01

IČO: 01390317
E-mail: info@veteranklublitomysl.cz

Eliška Junková vlastní rukou

Publikováno: 01.08.2015

Nejen doporučení ženám, ale poučení a inspiraci všem motoristům přináší nová kniha Eliška Junková vlastní rukou.

Eliška Junková je legendou světového automobilového závodění. Ve dvacátých letech 20. století byla nejrychlejší ženou světa za volantem a jako jediná žena se v dosavadní historii závodů typu Grand Prix dokázala vyrovnat nejlepším jezdcům. Na vozech Bugatti porážela mužské šampiony – zvítězila v 1. Velké ceně Německa, úspěch slavila v sicilském závodu Targa Florio. Za mimořádnými výsledky Elišky Junkové stála píle, vytrvalost, silná vůle a pevný charakter. Kniha přináší výběr osobních poznámek, úryvků z korespondence, citací z poskytnutých rozhovorů, vzpomínek a archivních fotografií. Postřehy ze světa automobilismu a závodění, pohled na život či obecné úvahy vykreslují silnou osobnost této inspirativní ženy.

 

Nakladatelství:  http://www.verzone.cz

Autor knihy: Ing. Vladimír Junek

Termín vydání: srpen 2015 (1. vydání)

Křest knihy: 22. srpna 2015, zámek Litomyšl

 

Knihu lze objednat přímo u nakladatelství Verzone na emailu veronika.hudeckova@gmail.com nebo prostřednictvím našeho klubu na emailu veteranklublitomysl@email.cz .

 

Krátká ukázka z obsahu knihy:

  • Veterán klub Litomyšl
  • Veterán klub Litomyšl
  • Veterán klub Litomyšl
< Zpět