Veterán klub Litomyšl
CZ EN
Veterán klub Litomyšl, z.s.
Vodní valy 1189
Litomyšl 570 01

IČO: 01390317
E-mail: veteranklublitomysl@email.cz

Výstava Historických vozidel na zámku v Kvasinách

Publikováno: 12.06.2016

12. června na zámku v Kvasinách, kde sídlila rodina Janečkových, bylo k vidění nemálo krásných automobilů a motocyklů z dob minulých.

Náš klub reprezentovali pan Petr Lorenc s Jawou Minor a Vojtěch Vomočil s Aero 30. Počasí velmi přálo a tak se mohli diváci kochat leskem překrásných strojů. V deset hodin přijela kolona automobilů Jawa z Auto Jawa klubu ČR a zahájila tak výstavní den. Na odpoledne byla pořadateli přichystána vyjížďka po okolí, kam se vozidla vydala. Jinou povinnost měli majitelé vozů Jawa. Bylo pro ně přichystáno fotografování před původní budovu výrobního závodu Jawa v Kvasinách. Budova se má totiž během dvou týdnů sbourat a ustopit tak nové výrobní hale firmy Škoda auto. Fotografování se zúčastnil i Prof. Ing. František Janeček, vnuk zakladatele motocyklového závodu i značky Jawa Ing. Františka Janečka. Bylo nám velkou ctí se s panem profesorem seznámit.

 

 

Vojtěch Vomočil

Foto: Hana Doubková a František Šturm

  • Veterán klub Litomyšl
  • Veterán klub Litomyšl
  • Veterán klub Litomyšl
  • Veterán klub Litomyšl
  • Veterán klub Litomyšl
  • Veterán klub Litomyšl
  • Veterán klub Litomyšl
  • Veterán klub Litomyšl
  • Veterán klub Litomyšl
  • Veterán klub Litomyšl
< Zpět