Veterán klub Litomyšl
CZ EN
Veterán klub Litomyšl, z.s.
Vodní valy 1189
Litomyšl 570 01

IČO: 01390317
E-mail: veteranklublitomysl@email.cz

Pouťové posezení na Tvrzi Koldín

Publikováno: 03.07.2023

V sobotu 22.7.2023 se v Koldíně konala od 14.hodin akce nazvaná "Pouťové posezení". Proč pouťové? Protože v obci mají kapličku zasvěcenou sv. Anně, jež má svátek 26.7. a v minulosti se v Koldíně konávala okolo tohoto data tradiční svatoanenská pouť, později už jen večerní taneční pouťová zábava a letos to, i z důvodu konání více kulturních a hudebně významnějších akcí v okolí, pojali jako odpolední posezení s občerstvením a živou hudbou.
Byli jsme, jako veteránklub, požádáni, zda bychom se nezúčastnili alespoň výstavou našich vozidel, kterých se sjelo nejen z našeho klubu víc než 50 (z toho cca 20 automobilů) a jestli bychom zde nevzpomněli na místního rodáka, našeho již zesnulého člena pana Stanislava Pavlištu, který zde v letech 2009-2013 s kamarádem Michalem Skalický pořádal srazy veteránů.
Zastupitelé obce vytvořili vzpomínkové tablo na Standovu počest, předsedkyně VKL přečetla pár milých řádku o Standovi a společně s klubovým zástupcem pro styk s veřejností předala malou květinu paní Pavlištové a položili velkou kytici před tablo, kterou před odjezdem z Koldína přemístili na Standův hrob na zdejším hřbitově.
Počasí přálo celé akci a při "klubovém výletu" do Koldína, z klasického startu našich vyjížděk, bylo po cestě na co koukat. Cesta totiž vedla kousek delší trasou (přes Ústí nad Orlicí) než by bylo obvyklé, protože v Chocni, díky uzavírce hlavní dopravní tepny - mostu přes řeku Orlici u tamního zámku by bylo trochu složitější "motání" přes město. Ale i tak jsme všichni na místo dorazili včas.
Na akci měli vyžití jak děti tak dospělí. Vězeňská služba tu předvedla dvě cca 10 minutové ukázky poslušnosti služebních psů, kapela Stará Vesta z Vamberka hrála k poslechu převážně country hudbu, v udírně se ohřívaly klobásy a na rožni se pekla kuřata, na jejich zapití bylo jak pivo, tak bezová limča, kafe či čaj. Nejen rodiče s dětmi se mohli projet kočárem, podívat se na auta a motorky a děti potom mohli řádit ve skákacím hradě či na "bojové" hře.
Těm, kdo se se svými dvou a více kolovými miláčky výstavy zúčastnili patří obdiv místních i přespolních a všem, co měli co do činění s přípravou této akce patří velké dík.
 
Autor: Jan Burian - člen VKL, občan a zastupitel obce Koldín
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
< Zpět