Veterán klub Litomyšl
CZ EN
Veterán klub Litomyšl, z.s.
Vodní valy 1189
Litomyšl 570 01

IČO: 01390317
E-mail: info@veteranklublitomysl.cz

Zbraslav - Jíloviště

Publikováno: 12.09.2017

Velký skleněný pohár si za potlesku a gratulací ostatních závodníků převzala...

Sezóna pomalu končí a s ní přichází jedna z posledních důležitých událostí této sezóny. Tím byl jubilejní 50. ročník jízdy pravidelnosti Zbraslav-Jíloviště o pohár Elišky Junkové. Ano, i naše město a náš klub je s touto významnou závodnicí spojen a tak jsme vyjeli hájit klubové barvy Litomyšle na tento tradiční závod v počtu třech vozidel. První posádku tvořil pan Lorenc s manželkou a jejich Jawa Minor. Druhou posádkou byl Jirka Flídr s Maruškou a jejich všem známý Chevrolet. No a třetí posádku netřeba představovat. Tak se stalo, že se v sobotní ráno sešly tyto tři posádky spolu s další zhruba dvoustovkou účastníků na Zbraslavkém náměstí. Den byl zahájen výstavou a poté odstartovala jízda do vrchu. Během výstavy jsme s radostí poznávali již známe tváře a s novými se seznamovali při prohlídce nejen velmi zajímavých závodních skvostů. Po vystavování přišla na řadu pro mnohé tak toužebně očekávaná chvíle, kdy mohli uvést motory do chodu a postavit se na startovní čáru. Jelo se na tři kola a šlo o to, zajet v těchto kolech sobě co nejpodobnější časy. To byl recept na vítězství, se kterým získala posádka Jirka s Maruškou ve své kategorii krásné třetí místo. Pan Lorenc skončil v celkovém součtu na krásnem 111. místě. Třetí posádku potkala technická porucha, a tak závod nedokončila. Z nedokončení si ale nic nedělá, však i Elišku Junkovou provázely občas technické obtíže, kvůli kterým závod nedokončila, jako např. v roce 1927 na Ecce Homo. Tím se pomalu dostáváme k výstavě o životě Elišky Junkové, která se stala součástí výzdoby hotelu PalaceCinema, kde probíhal slavnostní galavečer. Velký skleněný pohár si za potlesku a gratulací ostatních závodníků převzala posádka Jirky. To bylo za náš klub vše a pak už jsme si zbytek večera užívali pohodovou atmosféru s příjemnou hudbou a partou skvělých lidí. Nedělní sychravé počasí zahnalo naše veterány zpět na podval a my vydali se pěšky do místní cukrárny na výtečnou snídani. Poté už zbývalo rozloučit se s ostatními účastníky, popřát hodně štěstí a vyrazit s našimi soupravami směr Litomyšl. 

 Za naši Litomyšlskou výpravu děkuji pořadatelskému klubu za perfektní organizační zvládnutí závodu (vyzkoušel jsem totiž i odtah pořadatelským vozem), skvělou přátelskou atmosféru a slunečné počasí, které určitě také objednali.

Za spokojené účastníky/závodníky  

Jan Kuře

 

 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
< Zpět