Veterán klub Litomyšl
CZ EN
Veterán klub Litomyšl, z.s.
Vodní valy 1189
Litomyšl 570 01

IČO: 01390317
E-mail: info@veteranklublitomysl.cz

Studenec 2017

Publikováno: 04.06.2017

Byl páteční večer 26. 5. 2017 a my se scházíme v malebné obci Studenec.

Vážení přátelé,

byl páteční večer 26. 5. 2017 a my se scházíme v malebné obci Studenec v ještě malebnějším pensionku Trautenberk. Všem je určitě jasné, že jsme nešli na pivo, ale na večeři. Pivo přišlo po večeři a dál bych už tento večer nerozebíral. Tak jsme společně zahájili Studenecké míle. Druhý den dopoledne naše výprava rozvášnila své stroje a zamířila na registraci. Zde každý obdržel velmi hezké tričko a další, nejen upomínkové předměty. Dopoledne se neslo v diskusně pohodovém duchu s exkluzivní ukázkou bojového výpadu dobových stíhaček přímo nad našimi hlavami.

Před polednem moderátor s pomocnicí vypustili jednotlivé posádky na trať. A tak jubilejní 10. ročník byl odstartován. Vyjížďku jsme zdárně absolvovali. Navštívili zdejší zajímavosti, pojedli dobrý oběd, pokochali se nádhernou podkrkonošskou krajinou a vrátili se zpět do Studence.

Zde navazovalo vyhlášení vítězů v různých kategoriích. Nebudu je všechny vyjmenovávat, pouze řeknu tu pro nás nejdůležitější. A to, že vítězství v kategorii nejlepší dobově oděná posádka patřila rodině Jiřího Flídra. Tímto jim ještě jednou srdečně gratulujeme.

 Pak už se podvečer nesl v duchu všeobecného veselí s příjemnou kapelou, dobrým jídlem a pitím. Tím Studenec pomalu končí a nám zbyla krásná vzpomínka i nová přátelství.

Na závěr děkuji všem, kdo se srazu účastnili a reprezentovali tak náš klub. Jmenovitě to jsou: Pavlištovi, Flídrovi a nově veteránismem pokřtěni manželé Frankovi a jejich skvělá Magda kapučíno.

Tak AHOJ na dalším srazu. Jan Kuře

 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
< Zpět