Veterán klub Litomyšl
CZ EN
Veterán klub Litomyšl, z.s.
Vodní valy 1189
Litomyšl 570 01

IČO: 01390317
E-mail: info@veteranklublitomysl.cz

Vyhodnocení Vzpomínkové jízdy na Elišku a Čeňka Jukovy 2020

Publikováno: 31.08.2020

Vyhodnocení Vzpomínkové jízdy 2020

Čtvrtý ročník Vzpomínkové jízdy proběhl v těžké době koronavirem zasaženém celém světě, naštěstí však bez výraznějších komplikací. Dočkali jsme se mnohých změn. Prvním příjemným překvapením letošního ročníku byla rozšířená možnost volby ubytování, ač méně přijemné bylo pochybení jednoho ze zvolených ubytovacích zařízení. Tímto se znovu omlouváme dotyčným účastníkům za komplikace. Druhou novinkou byla kyvadlová doprava našich hostů na ubytovací zařízení. Zvolili jsme zapůjčení poněkud mladších a komfortnějších vozidel a byla to dobrá volba. Velmi příjemnou novinkou bylo letos poprvé slunečné počasí bez deště po celý víkend. Zvýhodnění vstupů do kulturních památek letos nebylo tak výrazné, nicméně se mnozí účastníci podívali tam, co jim na minulém ročníku uteklo. Každý účastník dostal pamětní list a velmi populární kartičku účastníka. Včas zaregistrovaní účastníci mohli vidět své vozidlo v přehledném pamětním katalogu. Páteční večer byl velmi příjemný pro debatující kolegy, mohli nerušeně konzultovat novinky ve světě historických vozidel i konzumovat nabízené barové pochoutky. Velké vzrušení přinesla obyvatelům Litomyšle večerní jízda historických vozidel městem, kdy jsme zaslechli i tvrzení, že píšťala od parního stroje na náměstí nebyla slyšet nikdy v minulosti. Letošní trasa sobotní jízdy byla opět zvolena a rozdělena tak, aby kochajícím se účastníkům nejprve ukázala krásu našeho kraje povětšinou v přírodních úkazech, poté si mohli řidiči svých vozů doplnit znalosti o konstrukci parních strojů. Ve druhé etapě jsme nejprve brzký sobotní oběd doplnili bábovkou a kávičkou a pak se dozvěděli od Četnické pátrací stanice Pardubice, jak se za první republiky šetřily dopravní nehody. Svižnou jízdou se pak vozidla vracela k Litomyšli. Tradičním bodem programu byla na zámeckém nádvoří módní přehlídka. Po večeři následovalo předávání cen a očekávaný Galavečer. Nejodvážnější účastníci se v neděli ráno ještě proletěli horkovzdušným balónem nad Litomyšlí. Klubové setkání vozů z Automobilového Jawa klubu ČR tradičně doplnilo výstavu vozů Bugatti .

Na našem uložišti na rajčeti naleznete všechny fotografie, které jsme sesbírali, ve fotogalerii na webových stránkách a FB necháme výběr nejlepších. Oficiální video-reportáž je na našem webu taktéž. Uvítáme jakékoliv připomínky a postřehy, které by mohly vylepšit Vzpomínkovou jízdu při dalších ročnících.

Ani letos nebylo rozhodování při přidělování ocenění jednoduché. Stále krásnější a zajímavější vozidla pořadatelům více lámou hlavu. Čtvrtý ročník přinesl ocenění těmto účastníkům:

 

1. místo za nejkrásnější automobil získal pan Petr Čechovský s vozem Packard 645 De Luxe Eight

2. místo za nejkrásnější automobil získal pan Tomáš Listík s vozem Rolls Royce Phantom II

3. místo za nejkrásnější automobil získal pan Slavomír Hadraba s vozem Ford T Speedster Rajo

 

1. místo za nejkrásnější motocykl získal pan Zdeněk Novotný s motocyklem Čechie Touring 600

2. místo za nejkrásnější automobil získal pan Radek Pilek s motocyklem Premier Liliput

Třetí místo za nejkrásnější automobil získal pan Jan Stodolovský s motocyklem Motobecane M2

 

1. místo v kategorii Bugatti získal pan Maciej Peda s vozem Bugatti T40

2. místo v kategorii Bugatti získal pan pan Václav Kafka s vozem Nostalgic - Bugatti T 35

3. místo v kategorii Bugatti získal pan Vojtěch Masojídek s vozem Bugatti T 37a

 

Cenu Milana Maruškina dosal z rukou Romana Maruškina pan Miroslav Hlaváč s Tatrou 12

Cenu pro Czech Bugatti Club převzal Jakub Stauch

Cenu pro nejstaršího řidiče si odvezl pan Bořivoj Zábřeský.

Cenu řidičky si odvezla paní Eva Stauchová s vozem BMW 315/328.

Cenu za nejstarší automobil si odvezl pan Milan Baše s vozem Ford T z roku 1911.

Cenu za nejstarší motocykl si odvezla paní Růžena Sojková s motocyklem Royal Enfield 201A Open Frame z roku 1925.

Cenu pro nejvzdálenějšího účastníka dostal pan Maciej Peda z Polska.

Cenu pro nejlépe oděnou posádku získala posádka rodiny Kopunkových.

Cenu pro prvního registrovaného účastníka si odvezl pan Pavel Novák.

Cenu sympatie od pořadatelů získal Tomáš Jůza s přítelkyní

Smolařem akce byl zvolen pan Milan Baše s vozem Ford T.

Cenu pořadatele akce věnovali členové našeho klubu členům Automobilového Jawa klubu ČR.

Poslední předaná cena patřila Vláďovi Junkovi k jeho narozeninám.

 

Každý z oceněných získal také láhev litomyšlského ležáku Bedřich z místního minipivovaru.

Všem oceněným gratulujeme.

Velmi bychom chtěli poděkovat panu Vladimíru Junkovi, který nás velmi podporuje nejen při Vzpomínkové Jízdě na Elišku a Čeňka Junkovy, ale i v jiných počinech našeho klubu. Vážíme si jeho přízně a přejeme mu mnoho zdraví a pevnou mysl pro další chystané projekty.

Poděkování patří vzácným hostům letošního ročníku; panu starostovi Danielu Brýdlovi a jeho manželce Blance, senátoru Michalu Kortyšovi, hejtmanu Martinu Netolickému, krajské radní Haně Štěpánové, rodinám Junkových, Šonkových, rodině Stauchovým, Jaroslavu Antonymu a dalším členům z Automobilového Jawa klubu, Panu Františku Hlavatému s autobusem Praga RND a dalším.

Děkujeme všem, kdo nám jakkoliv při akci pomohli; Janě Bisové za fotografování, Miroslavu Faltovi za fotografování, kapele Tandem pod vedením Libora Kazdy, Zdeňku Trávníčkovi za technickou podporu při nazvučení, zástupcům Muzea starých strojů a technologií, zástupcům chráněné dílny v Líšnici, zástupcům obce Verměřovice,  členům Četnické pátrací stanice Pardubice a dalším.

Závěrem děkujeme všem našim partnerům a sponzorům, mezi které hlavně patří Tiskárna H.R.G., Daniel Pravda s kolektivem, Město Litomyšl, Státní zámek Litomyšl, Pardubický kraj a Czech Bugatti Club. Bez nich by Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka junkovy 2020 nebyla.

 

Na shledání při dalším ročníku Vzpomínkové jízdy v roce 2022 se těší

Veterán klub Litomyšl

 

 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
< Zpět