Veterán klub Litomyšl
CZ EN
Veterán klub Litomyšl, z.s.
Vodní valy 1189
Litomyšl 570 01

IČO: 01390317
E-mail: info@veteranklublitomysl.cz

Vyhodnocení Vzpomínkové jízdy na Elišku a Čeňka Jukovy 2018

Publikováno: 20.08.2018

Vyhodnocení Vzpomínkové jízdy 2018

Třetí ročník Vzpomínkové jízdy přinesl účastníkům mnohé novinky. Prvním příjemným překvapením byla možnost parkování civilních vozů s podvalníky v těsné blízkosti zámku. Odpadlo tak nepříjemné dojíždění přes celé město. Zvýhodnění vstupů do kulturních památek dosáhlo nejvyššího stupně – volný vstup. Každý účastník dostal pamětní list a velmi populární kartičku účastníka. Včas zaregistrovaní účastníci mohli vidět své vozidlo v přehledném pamětním katalogu. Páteční večer byl velmi příjemný pro debatující kolegy, mohli nerušeně konzultovat novinky ve světě historických vozidel i konzumovat nabízené barové pochoutky. Letošní trasa jízdy byla zvolena a rozdělena tak, aby kochajícím se účastníkům nejprve ukázala krásu našeho kraje v duchu let minulých, poté si mohli řidiči svých vozů doplnit znalosti o konstrukci automobilů. Ve druhé etapě jsme vyzkoušeli výdrž některých vozidel, ta úspěšná vozidla pak vytvořila krásné zátiší při parkování v prostorách Potštejnského zámeckého parku, pivovaru i zámku samotného. Do třetí etapy byla vozidla znovu odstartována a pod dohledem prvorepublikového četnictva se svižně vracela k Litomyšli. Kdo z účastníků nestihl odpolední módní přehlídku, většinu z ní viděl při opakovaném vstupu na Galavečeru. Nejodvážnější se v neděli ráno ještě proletěli horkovzdušným balónem nad Litomyšlí. Poslední novinkou bylo klubové setkání jedné značky, kdy letos přijely vozy z Automobilového Jawa klubu ČR a vytvořily tak vedle tradiční výstavy vozů Bugatti samostatný celek výstavy se značkou Zbrojovky Františka Janečka.

Při každé akci, kterou náš klub pořádá na Zámeckém návrší, nás i letos zastihl slabý deštík o páteční noci. Snad se to nestane tradicí pro Vzpomínkovou jízdu. Na našem uložišti na rajčeti naleznete všechny fotografie, které jsme sesbírali, ve fotogalerii na webových stránkách a FB necháme výběr nejlepších. Oficiální video umístíme také na náš web. Uvítáme jakékoliv připomínky a postřehy, které by mohly vylepšit Vzpomínkovou jízdu při dalších ročnících.

Ani letos nebylo rozhodování při přidělování ocenění jednoduché. Stále krásnější a zajímavější vozidla pořadatelům více lámou hlavu. Třetí ročník přinesl ocenění těmto účastníkům:

 

První místo za nejkrásnější automobil získal pan Jiří Toloch s vozem Tatra 17

Druhé místo za nejkrásnější automobil získal pan Petr Kožíšek s vozem Wikov VII.28

Třetí místo za nejkrásnější automobil získal pan Tomáš Vališ s vozem Aero 750 Sport

 

První místo za nejkrásnější motocykl získal pan Jaroslav Řoutil s motocyklem Zündapp K 800

Druhé místo za nejkrásnější automobil získal pan Petr Sojka s motocyklem BSA 24

Třetí místo za nejkrásnější automobil získal pan Jaroslav Drnec s motocyklem ČZ 175 Speciál

 

První místo v kategorii Bugatti získal pan Wernwr Gradisch s vozem Bugatti T 44

Druhé místo za nejkrásnější automobil získal pan Jakub Stauch s vozem Bugatti Brescia T 13

Třetí místo za nejkrásnější automobil získal pan Vojtěch Masojídek s vozem Bugatti T 37a

 

Cenu pro nejstaršího řidiče si odvezl pan Jiří Hruška.

Cenu za nejstarší automobil si odvezl pan Jiří Kašpar s vozem Willys Overland 75 z roku 1916.

Cenu za nejstarší motocykl si odvezl pan Jaromír Tulis s motocyklem Triumph P z roku 1925.

Cenu pro nejvzdálenějšího účastníka dostal pan Robert Grenda ze Slovenska.

Cenu pro nejlépe oděnou posádku získala posádka pana Miroslava Jány.

Cenu řidičky si odvezla paní Veronika Krejsová s vozem Škoda 1100 Populár.

Smolařem akce byl zvolen pan Pavel Novák s vozem Wolseley 21-60.

Cenu pořadatele akce věnovali členové našeho klubu in memoriam Milanu Maruškinovi.

Cenu pořadatele za prvního registrovaného si odvezl pan Tomáš Barnet.

Speciální cenu jako formu poděkování si odvezl Jakub Stauch za Czech Bugatti Club.

Cenu za správnou odpověď v kvízové otázce dovezeme panu Ottu Horníčkovi.

 

Každý z oceněných získal také láhev speciálního festivalového ležáku Bedřich z litomyšlského minipivovaru.

Všem oceněným gratulujeme.

Velmi bychom chtěli poděkovat panu Vladimíru Junkovi, který nás velmi podporuje nejen při Vzpomínkové Jízdě na Elišku a Čeňka Junkovy, ale i v jiných počinech našeho klubu. Vážíme si jeho přízně a přejeme mu mnoho zdraví a pevnou mysl pro další chystané projekty.

Poděkování patří vzácným hostům letošního ročníku; panu starostovi Radomilu Kašparovi, panu místostarostovi Josefu Janečkovi, rodinám Junkových, Šonkových a Hálových, Petru Kožíškovi, Karlu Kupkovi, manželům Stauchovým, Werneru Gradischovi a Helge Haukovi z Bugatti Club Austria, Báře Horákové z FKHV ČR, Jaroslavu Antonymu a dalším členům z Automobilového Jawa klubu, Panu Františku Hlavatému s autobusem Praga RND a dalším.

Děkujeme všem, kdo nám jakkoliv při akci pomohli; Janě Bisové za fotografování, Jitce Rösslerové za fotografování, Evě a Tomáši Dvořákovým za pořízení a zpracování filmového záznamu, Ivetě Nádvorníkové za fotografování a vydání článku, Karlu Teleckému za moderování sobotního večera, oběma kapelám pod vedením Libora Kazdy, Zdeňku Trávníčkovi za technickou podporu při nazvučení, Radovanu Flídrovi za překladatelskou činnost, zástupcům města Vysoké Mýto a obce Potštejn a Zámku Potštejn, členům Četnické pátrací stanice Pardubice a dalším.

Závěrem děkujeme všem našim partnerům a sponzorům, mezi které hlavně patří Tiskárna H.R.G., Restaurace Karlov, Město Litomyšl, Státní zámek Litomyšl, Pardubický kraj a Czech Bugatti Club. Bez nich by Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka junkovy 2018 nebyla.

Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy 2018 byla věnovaná Milanu Maruškinovi. Děkujeme rodinám Maruškinovým za účast na Vzpomínkové jízdě a za možnost se zde s Milanem rozloučit.

 

Na shledání při dalším ročníku Vzpomínkové jízdy v roce 2020 se těší

Veterán klub Litomyšl

 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
 • Veterán klub Litomyšl
< Zpět